معرفی کتاب برای کوچولوهای بزرگ یا بزرگ های کوچک

 

کوچولو ها کوچولوها، دستاتون بدین به ما بریم به شهر قصه ها، یادش به خیر قدیما از رادیو می شنیدیم اینو... . من نمی دونم بر عکس همه، چرا هر چه بزرگتر می شم، انگار کوچکتر هم می شم!

این روزها رشد نوآموز می خونم... به جان خودم خیلی باحاله... یک جا، 4 تا پیک رو خوندم. توی این مجلات یه بخش معرفی کتاب داره... منم از بین اونا دو تا رو دوست دارم بخونم که به شما هم معرفی می کنم البته دومیش رو یه بار دیگه معرفی می کنم. با خودم فکر می کنم که عوض خوندن رشد تکنولوژی آموزشی، من چرا باید رشد نوآموز بخونم! این درس هایی که خوندم روی مغزم اثر هولناکی گذاشته انگار!

چه کارکنم آدم خسته می شه از بس می خونه، ترجمه می کنه، تایپ می کنه، به روایی تمیزی و ملاکی فکر می کنه و اینا (...) بالاخره می رسه به یه جایی که باید بره رشد نوآموز بخونه.

«فکرش را بکن، این چیزها را در خیابان مالبری دیدم» این کتاب، سرگذشت پسری است که پدرش از او می خواهد هرچه را در مسیر مدرسه تا خانه می بیند، تعریف کند. اما به نظر او همه چیز تکراری و ساده است. به همین خاطر، به جای تعریف دیده ها، خیالپردازی می کند.

ناشرش افق است (کتاب های فندق)، دکتر زیوس نوشته است و رضی هیرمندی ترجمیده! است.

 

/ 5 نظر / 5 بازدید
یک غریبه

کاش می شود آدم ها یک دکمه داشتن هر وقت می خواستن بر می گشت به سن کودکیشون تجدید خاطره می کردن .... ممنون

نویسنده وبلاگ

من ناراحتم... داشتم صفحات وبلاگم رو مرور می کرد... اون پستایی که خیلی دوستشون داشتم... توی بخش نظرات یکی از اون پست ها یک نظری که شعر بود توجه منو جلب کرد... برام عجیب بود کسی که نمی شناختمش چه شعری گذاشته بود! رفتم توی وبلاگش ببینم کیه... دیدم دوستش براش آپ کرده و گفته که از دنیا رفته... به خاطر سرطان ریه... من نمی تونم جلوی اشکامو بگیرم... برای کسی که دیگه وبلاگش به روز نمی شه گریه نکنم... مگه فقط برای مرگ کسانی که می شناسیم باید گریه کنیم... دلم براش سوخت بیچاره... زندگی یه نعمته نداشتنش یه حسرته... اونی که رفته می دونه چه حسرتی در انتظارشه... . http://nalehaye-ashegh.blogfa.com/ آدرس وبلاگش این بود... خدا بیامرزدش... .[ناراحت] یه روزی هم می رسه که وبلاگ من دیگه آپ نمی شه... نمی دونم چند دقیقه... چند روز... چند ماه یا فصل یا چند سال فرصت دارم ولی بالاخره مرگ در خونه همه ما می یاد. می رسه اون روزی که دیگه وبلاگ ما هم آپ نشه می شه یه متروکه که کسی توش نظری نمی ذاره [گریه]

نویسنده وبلاگ

«یاد روزایی که کوچه زیر سایه ی تنت بود .. مهربون درخت عاشق مست عطر نفست بود .. سهم تو از بوسه ی باد چی بگم ای داد و بیداد .. همه زردی و تباهی مردن و رفتنه از یاد»

یک غریبه

مرسی شراره خاطره ها خوبه نه برای اینکه بخواهیم با اونها فقط زندگی کنیم باید به فکر ایجاد خاطرات خوب هم باشیم من به وبلاک پایین سر زدم خیلی حالم گرفته شد ای کاش بشه همه مون پاک از این دنیا بریم

مجتبی

الان دقیقآ میفهمم این چه حسیه.من یه بابا بزرگ داشتم که خیلی باهاش رفیق بودم و تابستون پیش رفت. هیچ وقت گرمای دستشو وقتی دستمو می فشرد اون موقع که برای آخرین بار رفتم بیمارستام ملاقاتش رو فراموش نمی کنم. رفیق خدا بیامرزتت. انا لله و انا الیه راجعون.