خاطره ی چند روز پیش...

چند روزی به سالگرد ازدواج و پیوند مقدس دو طلایه دار عشق یعنی فاطمه زهرا (س) و امیر المؤ منین علی (ع) مانده بود و از این بابت صدای طبل و نقاره می اومد... رفتم که منم به وسعت دل خودم محبتی کرده باشم... دم در ایستاده بودم، دیدم دستان کارگران ساختمانی روبروی منزلمون هم به داخل جیبشان رفت و وقتی بیرون آمد به اسکناس 1000 تومانی سبز بود... مهر و مهربانی جوانه زد... برایم جالب می نمود... با خودم لحظه ای اندیشیدم... مردم حتی گاهی به بخشیدن اندک مبلغ ناچیز به فقیر و تنگدست، گره دستانشان  را باز نمی کنند چه طور می شود که کارگر ساختمانی که ریالش را با ریختن عرق جبین بدست می آورد به راحتی از آن می گذرد... شما هم از خودتان بپرسید.

ای کاش 20 ساله دیگه باز هم بتونیم از این صداها بشنویم... .

برای چند لحظه ای کوتاه چشمانم به سوی خونه ی روبرویمان دوخته شد... موسیقی به قدری تاثیر گذاشته بود که کودکی به ایوان دویده بود درحالی که مادر هم با ظرف سوپ به دنبالش دویده بود... پسر بچه ای چهار ساله می رقصید... هر کسی در خیابان بود صورتش به لبخند شکفته شده بود... به گمانم خاطره ی آن روز قشنگ در ذهن من و آن پسر بچه برای همیشه حک شد... .

/ 1 نظر / 4 بازدید
payar

گاهي اوقات تصادفي به موردي يا موضوعي يا حتي وبلاگي برخورد کردم که پر از نتايج خوب و پر بار حاصل مي شود سرزدن به وبلاگ شما هم تصادفي بود که باعث شد مدت زيادي در ان جست و جو کنم اين موضوع براي من خيلي جالب بود و باعث شد هميشه بهتون سر بزنم حتما اين رابطه متقابل هم ميتواند باشد و چون کاربران زيادي از سايتم بهره مند ميشوند براي تبليغ اگر بازديدتان کم است مناسب www.dlzone.tk