دلتنگ نامه نستالژیک

 

چشمای آسمون خسته و نیم بازه... آره غروبه... ماهی دلم توی تنگ شب نمی گنجه، ‌می خواد پرنده بشه پر بکشه بره به شهر خاطره ها... .

دلم گرفته و قلبم می تپه آه خدایا چرا من دلتنگ می شم!

به یاد روزهای قشنگ زندگیم افتاده ام... این روزها دلم مدام بهونه گیری دانشگاه رو می کنه... انگار یه کسی توی دلم نشسته و می گه به استادات زنگ بزن و حالشون رو بپرس... اما انگار خجالت می کشم بهشون بگم دلم برایشان تنگ شده...دلم برای استاد علی آبادی و استاد نوروزی تنگ شده... دلم برای حس پدرانه و مادرانه شان تنگ شده...  استاد مهربون و با سوادم سرکار خانم دکتر علی آبادی که همیشه با نگرانی جویای علت رنگ و روی پریده و لب های خشکیده ام بود... استاد رحمانی که با یادش، نگاه خاطرم به دوردست ها خیره می ماند... و باید به مقیاس عشق اندازه دلتنگی هایم را از همه لحظات دیگر ندیدنش بر ماشین حساب قلبم حک کنم تا یادم نرود که روزی چقدر او را دوست داشتم... استاد نوروزی که همیشه به همه ما می گفت بابا...استاد امیر تیموری که با دیدنش روحم تازه می شد و انرژی دریافت می کردم... استاد اسکویی که  من رو هم نژاد خودش می دونست،‌ همیشه بهم می گفت دختر خوب... استاد نیلی که احترامی خاص برایش قایل بودم... استاد زارعی کسی که به دغدغه هایمان فکر می کرد... استاد اویسی، یه دوست خوب و مهربون و دو استاد خیلی خــــــــوب، مهربـــــــــون و باســــــــواد... استاد مهدی محی الدین بناب یکی از مترجمان هیلگارد که کتابشان را همراه با دست خط زیبایشان به یادگار به من هدیه کردند و استاد میر محمود ساعی که به شدت مثل پدر بزرگ مرحومم بود... همیشه دوست داشتم بهشون بگم که منو یاد پدر بزرگم می اندازن ولی هیچ وقت روم نشد بگم کاش می گفتم... آه خداااا کی می رسد آن لحظه دیدار. اگرچه منتظر روز جشن فارغ التحصیلی هستم اما هنوز هم مرا باوری به فارغ التحصیلی ام نیست... آری با تکرار نام دانشگاه کلی خاطره زیبا در ذهنم مجسم می شود... از اولین روز همان روز ثبت نام یعنی 28 شهریور ماه سال 82 تا آخرین روز یعنی نوزدهم بهمن ماه سال 1388 همه اش برایم لبریز از خاطره است... یادش به خیر صبح ها به امید دانشگاه بر می خواستم و آنچنان می رفتم که تو گویی انگار به بهشت روی زمین می روم... چه حیف که دانشکده چهار لشکر با اون همه درختان زیبایش و هزاران خاطره اش اکنون دیگر جایش تنها درکتاب ذهن ماست... یادم نمی ره وقتی رفته بودم ثبت نام تعدادی دوست جدید پیدا کردم تا اینکه شدند یک عالمه دوست خوب و مهربون... حرفای قشنگ... خنده های زیبا... تجربه های شیرین... و کلی تغییر در من... دارم خودم رو تصور می کنم... همیشه تند راه می رفتم... افکارم به آهنگ رفتنم سرعت می داد... به سرعت گذشت... در مقطع ارشد بعد از یه تجربه هرچند کوتاه تلویزیونی کلی تغییر کرده بودم... به من یاد داده بودند که صمیمانه احساسم رو با تمام هیجان بیان کنم... من بالاخره از یک آدم فوق العاده جدی و خشک، یه آدمی که بر روی احساساتش نقاب کشیده که حتی برای خودشم مخفی بمونه تا حریمش حفظ بشه به یه آدم شاد و منعطف که دیگه با احساسش یکی شده تغییر کردم و دو سه سالی از نقش اون خانم مجری نتونستم بیرون بیام تا این روزها که در محیط جدید کاریم باز هم جدی شده ام... باز هم دوست دارم بیشتر گوش کنم تا حرف بزنم.

نمی دونم این روزهایی که تجربه می کنم هم خاطره قشنگی خواهند شد یا نه؟! اما مطمئنم که خاطره ساز منم و باید سعی کنم تا خاطرم باز هم از خاطره های قشنگ لبریز گردد. 

 

/ 8 نظر / 2 بازدید
شیما

سلامی بهاری به دوست همیشه بهاریم واقعا روزهای دانشکده بهترین روزهای زندگی بودند. گاهی اوقات از یادآوریشون اشک از چشمانم سرازیر میشه و با خودم میگم ای کاش اون روزا زمان از حرکت باز می ایستاد. حاضرم تمام این روزهامو با یک روز از اون دوران عوض کنم. ولی باهات موافقم که خودمون میتونیم حال و آینده ای دلخواه رو به وجود بیاریم اما نه تکی که همه دست در دست هم که واقعا بهش اعتقاد دارم. شبت قشنگ

سلام انگار خیلی دلتنگی. نوشته ها نشون میده برام خیلی دعا کن.

مهدوی

زندگانی گذر حادثه هاست ژس فقط خاطره ها می ماند مانند همیشه زیبا بود موفق باشید

مهدی

خیلی خوبه ولی کاشکی از امام زمان هم که غریبه مطلبی میزدی تا دل امام زمان رو بدست بیاری یا علی به ما هم سر بزن[گل]

معصومه

سلام شراره جان واقعا قلم قویی داری-وقتی مطالبت رو میخونم چشام پر اشک میشه وتورو با تمام وجودم احساس میکنم-برات آرزو میکنم هر جا که باشی موفق وسربلند باشی وهیچ وقت چشمات اشک آلود نشه

ابوالفضل

سلام قالب نو مبارک شما که تحویل نمی گیرید ولی خوشحال میشیم به شور عاشقانه سری بزنید شاد باشید در پناه خدا

ابوالفضل

دل من هم گرفت... رفتم به سالیان پیش موفق باشید