ماه مبارک رمضان

از لابه لای نوشته های دفترچه دلم می نویسم:

راه سبزی در پیش است

پیش ازین سبز ترین راهها را من گذر کرده ام با تپش قلب زمین  

پس از این نیز گذر خواهم کرد  

در پس سایۀ خورشید عبور خواهم کرد  

هر چه از سایۀ خورشید بماند پاکست.

دیگه چیزی به سبز شدن وجودمون نمونده... ماه رمضانو و سحر های دل انگیزش... ماه رمضانو مناجات های زیبای دل های ما... ماه رمضانو انتظار های قشنگش و هزار هزار برکتش فرا رسید... . ماه رمضان به کلبه دل های سرشار از شوق ما خوش اومدی.

+   دختر کوچک سیاره نپتون ; ۱٢:۱٩ ‎ب.ظ ; شنبه ۳۱ امرداد ۱۳۸۸

معرفی کتاب

·       ستاره دنباله دار عشق سخنی تازه در زمینه شناخت روان انسان

·       ستارگان و دنیای درون ما

دکتر الهه طباطبایی

موسسه فرهنگی انتشاراتی خانه فرهنگ

نویسنده این کتاب درجات عالی تخصصی رو در رشته های روانشناسی و ستاره شناسی از دانشگاه ایالتی کالیفرنیا کسب کرده و من پیشنهاد می کنم حتماً کتاب ستاره دنباله دار عشق روبخونید ... آنچه در این کتاب خوندم  100 درصد درست بود... این کتاب متشکل از 7 قسمت است که قسمت چهارمش روابط متقابل ما رو با متولدین سایر ماهها بیان می کنه... در این خصوص من رابطه خودم یعنی اسفند رو با آذر، اردیبهشت، خرداد، تیر و مرداد یعنی اعضای خانواده خودم خوندم می تونم بگم که از تعجب دهانم باز مونده هیچکسم نیست تا بیاد اونو رو به حالت اولش برگردونه... حالا می دونم چرا اینقدر خوب به حرفای پدر آذر ماهیم گوش می دم،  تجربه های مامان اردیبهشتیم همیشه راهگشای کارمه، با خواهر خردادیم تفاوت دارم اما همیشه سعی می کنم در مقابلش انعطاف به خرج بدم تا یه وقت نشکنم، خیلی مثل شوهر خواهر تیرماهیم هستم و روحیاتش رو برای خواهرم ترجمه می کنم و علیرضا ی مردادیم مدام به من امر و نهی میکنه در حالی که  ناسلامتی 16سال از من کوچکتره!!!... .

کتاب ستارگان و دنیای درون ما رو هم پارسال خوندم که اونم جالبناک بود ولی ستاره دنباله دار خیلی بهتره... خوندن هر دوی این کتاب ها نه تنها خالی از لطف نیست بلکه به نظر من ضروریه... پشیمونم که چرا روانشناسی نخوندم... شاید زد به سرم و رفتم روانشناسی خوندم و بعدشم ستاره شناسی فقط و فقط به این خاطر که به ماوراء الطبیعه و نیروهای غیبی علاقه شگرفی دارم... دوست دارم ذهن خوانی کنم و مدام این کار رو می کنم تو اتوبوس، تاکسی، مترو، کلاس و... به آدم ها نگاه می کنم و تحلیلشون می کنم. همیشه درست از آب در می یاد. به این دلیل با اطرافیانم کنار می یام چرا که می دونم اونا چه جوری به زندگی نگاه می کنند.

+   دختر کوچک سیاره نپتون ; ۱۱:٤٩ ‎ق.ظ ; شنبه ۱٧ امرداد ۱۳۸۸

سخنى درباره نیمه شعبان

 

بر گرفته از کتاب حضرت مهدى علیه السلام فروغ تابان ولایت، مؤ لف محمد محمدى اشتهاردى.

شیخ حر عاملى رحمه اللّه از بزرگان اصحاب نقل مى کند که امام صادق علیه السلام فرمود:

«شبى که حضرت قائم (عج ) در آن متولد شد، هیچ نوزادى در آن شب متولد نمى شود مگر اینکه مؤ من خواهد شد، و اگر در سرزمین کفر متولد گردد، خداوند او را به برکت امام مهدى (عج ) به سوى ایمان منتقل مى سازد.»

 در نیمه شعبان زیارت حضرت امام حسین علیه السلام و همچنین زیارت امام زمان علیه السلام مستحب است، امام صادق علیه السلام فرمود:

«شب نیمه شعبان بهترین شب بعد از شب قدر است و خواندن دو رکعت نماز در شب نیمه شعبان بعد از نماز عشاء مستحب است ، در رکعت اول بعد از حمد، سوره کافرون و در رکعت دوم بعد از حمد سوره توحید خوانده شود». غسل و شب زنده دارى و عبادت در این شب بخصوص فضائل بسیار دارد، این شب در نزد خدا چنین مقامى دارد که ولایت با سعادت امام زمان علیه السلام در سحرگاه این شب واقع شده و بر عظمت و رونق آن افزوده.  ضمنا روایاتى آمده که نیمه شعبان همان شب قدر و تقسیم ارزاق و عمرها است ، و در بعضى از این روایات است شب نیمه شعبان شب امامان علیهم السلام است و شب قدر شب رسول خدا صلى اللّه علیه و آله است.  از جمله فضائل این شب اینکه ، از شبهاى مخصوص زیارت امام حسین علیه السلام است که صد هزار پیامبر (صلواة اللّه علیهم ) آن حضرت را در این شب زیارت مى کنند. از نمازهاى مستحبى که در این شب وارد شده دو رکعت نماز است که در هر رکعت بعد از حمد صد بار سوره توحید خوانده مى شود. نقل شده رسول اکرم صلى اللّه علیه و آله فرمود: شب نیمه شعبان در خواب دیدم جبرئیل بر من نازل شد و فرمود:

اى محمد در چنین شبى خوابیده اى؟

گفتم: این شب چه شبى است؟ فرمود:

شب نیمه شعبان است برخیز، مرا بلند کرد و به بقیع برد، و سپس ‍ فرمود:

سرت را بلند کن زیرا در این شبها درهاى رحمت خدا در آسمان بروى بندگان باز است ، همچنین در رضوان ، در آمرزش ، در فضل ، در توبه ، در نعمت ، در جود و سخاوت ، در احسان باز است ، خداوند به عدد پشمها و موهاى چرندگان در این شب گنهکاران را آزاد مى کند، پایان عمرها در این شب ، تعیین مى گردد، رزق هاى یکسال در این شب تقسیم مى شود و حوادث یکسال در این شب معین مى گردد. اى محمد! کسى که این شب را با تکبیر و تسبیح و تهلیل و دعا و نماز و قرائت قرآن و اطاعت و خضوع و استغفار بسر برد، بهشت منزل و سراى او است ، و خداوند گناهان گذشته و آینده اش را مى آمرزد... اى محمد صلى اللّه علیه و آله و سلم این شب را احیاءدار و به امت خود دستور بده آنها نیز این شب را احیاء بدارند، و با عمل به سوى خدا تقرب جویند، چرا که این شب شبى شریف است.  از اعمال این شب ، خواندن دعاى کمیل در سجده است روایت شده که کمیل گوید دیدم على علیه السلام این دعا را در شب نیمه شعبان در سجده خواندند. در مورد زیارت امام حسین علیه السلام در این شب بخصوص در صورت امکان در کنار قبرش، آمده هر که بشناسد امام حسین علیه السلام را و شهادت او و هدف شهادتش را که موجب نجات امت گردید و وسیله و راهگشائى براى رسیدن به فوز عظیم شد (خلاصه اینکه عبادتش در این شب از روى توجه و علاقه و معرفت خاص باشد) آنگونه خویشتن را در برابر خدا خاضع نماید که شایستگى آن را دارا مى باشد و نیز از خدا خواسته هاى شرعیش را تقاضا کند.

+   دختر کوچک سیاره نپتون ; ٩:۳۳ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۱٥ امرداد ۱۳۸۸

ماه تولد

مشاهده یادداشت خصوصی

+   دختر کوچک سیاره نپتون ; ٩:٥٠ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ٧ امرداد ۱۳۸۸

مبارکــــــــــــــه

 

به شعبان که می رسیم همیشه ته دلم احساس شادمانی خاصی دارم ... خیلی دلیلش رو نمی دونم ... آخه حال خیلی عجیبیه ... .

اعیاد شعبانیه بر شما خوانندگان اندک وبلاگم مبارک باشه ... به قولی ایام می آیند تا بر شما مبارک شوند.

 

+   دختر کوچک سیاره نپتون ; ۱:۱٤ ‎ب.ظ ; دوشنبه ٥ امرداد ۱۳۸۸

در ادامه پست قبلی...

خدا فقط واژه ای برای شروع قصه ها برای یکی بود و یکی نبود قصه ها نیست، خدا واسه یکی بود و یکی نبود کل زندگیه، اگه واقعاً به خدا عشق می ورزی تا ته قصه زندگیت دلخوش عبادت درگاهش باش، تسلیمش باش... دوسش داشته باش... گوش به زنگش باش... اگه گوش به زنگش باشی باهات حرف می زنه... اگه به پیامبران وحی می کرد به تو هم الهام می کنه... قدم به قدم راه رو از بیراهه ها نشونت می ده... کافیه فقط همون جوری که اون تو رو همیشه و همه جا می بینه تو هم ببینیش... . پس از ته دلت بگو:

معبودا تا ته قصه زندگیم می مونم با تو ... . 

دانلود در ادامه:

 

 

+   دختر کوچک سیاره نپتون ; ۱٠:۳٤ ‎ب.ظ ; جمعه ٢ امرداد ۱۳۸۸

ترانه خانه فیروزه ای کاری از میثم ابراهیمی

گروه تولید برنامه زنده خانه مهر که از شبکه 3 پخش می شد این بار خانه فیروزه ای رو ساخته با اجرای عالی و واقعاً جذاب و بی نقص ژیلا صادقی عزیز.

ترانه خانه مهر رو علی لهراسبی خونده بود اما این دلیل نمی شه که چون این ترانه هم قشنگه باز هم اثری از لهراسبی باشه... آخه همه سایت ها آهنگ رو واسه دانلود گذاشتن به اسم لهراسبی... خواننده این اثر میثم ابراهیمی است که قبلاً هم کاری با نام وطن رو از او شنیده بودیم که اون هم بی نظیره ... . 

در ادامه متن این ترانه زیبا و لینک دانلودش رو می ذارم. البته یه تکلیف جمله سازی هم گذاشتم.

شاید تو پست های بعدی دانلود آهنگ برنامه به خانه بر می گردیم شبکه 5 رو هم بذارم البته اگه گیرش بیارم... آخه اونم قشنگه.

+   دختر کوچک سیاره نپتون ; ۸:٠۸ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ۱ امرداد ۱۳۸۸

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir